Dagar kvar

Anmälan är öppen »

Nu är anmälan öppen!

Anmälan är öppen, välkomna till KK-joggen den 6 augusti 2024! 

Klicka här för att komma till anmälan

Nyheter för i år

Lagtävling för klasserna Män och Kvinnor 5,1 km. Bilda ett lag med 4 st deltagare med valfri sammansättning från klass Män 5,1 km och Kvinnor 5,1 km. En lagtävling för företag, föreningar, kompisgäng m.m med utlottade priser. Ta chansen att vinna fina priser och en härlig upplevelse genom att anmäla er till KK-Joggens Lagtävling på 5,1 km Ingen extra avgift för lagtävlingen.

Ingen tidtagning för pojkar och flickor 2019-2018 (klass 1-4) Deltagarlista kommer att publiceras efter tävlingen.

För barn födda 2018 och 2019 bosatta  Katrineholms kommun 

Har du ett eller flera barn som är född 2018 eller 2019 som vill springa KK-joggen 1,2 km, och bor i Katrineholms kommun? Då står Katrineholms Kommun för anmälningsavgiften KK-joggen 2024!

Om en vuxen vill springa med är det givetvis okej, bara man ger barnen gott om utrymme. Du gör anmälan direkt till KK-joggen direkt här på hemsidan genom att använda det ordinare anmälningsformuläret på hemsidan Anmälan – KK-joggen. Du kryssar i kryssruta som kommer fram att barnet bor i Katrineholms Kommun – då kommer startavgiften bli 0:- för den löparen.

 

 

 

 

Skrolla till toppen